Ceļojumi pa Latviju

Miķeļdiena Vidzemē 2013

Dubļu sezonas atklāšana Vidzemes mežos.

Septembra pēdējā nedēļā saņēmu telefona zvanu no 4x4travelclub.eu Vidzemes puses biedriem, ka ir jābrauc uz mežu! Sacīts darīts – padodot tālāk ziņu visiem braukt gribētājiem, vienojamies sestdienas rītā tikties Valmierā. Visu nedēļu galvaspilsētā līst brangs lietus un tas nedaudz biedē. Ja tāpat ir Vidzemē, tad dubļiem mežā jābūt vareniem.

Sestdienas rīts. Rīgā lietus nerimstas pat no rīta. Sakrāmējis mantas un ģimeni automašīnā, dodos prom no lietainās un rosīgās pilsētas. Paķeram brokastu kafiju kādā no skandināvu degvielas uzpildes stacijām un, ūdenim šļakstoties, dodamies Vidzemes virzienā. Ceļā satiekam vēl pāris braucējus, rācijās sabļaustoties turpinām ceļu.

Tieši plkst. 10:00 esam Valmierā. Mūs jau gaida viesmīlīgie vidzemnieki, uz galda kūp kafija un sasmērētas brokastu sviestmaizes. Iestiprināmies, uzzinām dienas plānu un, kad pēdējā no 6 ekipāžām ir ieradusies, dodamies ceļā. Lietus mitējies, turklāt izrādās šai pusē tas nemaz pa nedēļu nav bijis biežs viesis.
Vispirms maršruts ved gar Gaujas krastu Rīgas virzienā. Mazajos meža ceļos sakritušie koki , tāpēc darbības ar motorzāģi ir kā rīta vingrošana. Šādas fiziskās aktivitātes vairākas reizes izpildīs mūsu šīsdienas ceļa rādītājs Uģis ar dēliem. Maršrutā nedaudz slapjie meža celiņi, pēdējās sēnes un jau dzeltēt sākušās lapas, brīžiem siltā rudens saulīte, draugu kompānija. Lieliska brīvdiena!

Aiz Vaidavas pilskalna nonākam atkal uz melnā ceļa seguma un pa to dodamies Lēdurgas virzienā, kur atkal nozūdam mežos. Koku griezēju tehnikas izdangātie ceļi, purvainā augsne un lietus piedeva veidojusi kokteili, kas ir nepieciešams bezceļu automašīnu vadītājiem, pārvarot šos šķēršļus. Šajā braucienā neiztrūka vinčošanās, stumšana, vilkšana, padomu došana un nelieli remontiņi. Turklāt tas viss bez lieka stresa, baudot rudens brīvdienu jauku cilvēku sabiedrībā.
Lēdurgas apkārtne un tās bezceļi apskatīti, mūsu maršruts novirzās jūras jeb Tūjas virzienā. Nemanot pienākusi pēcpusdiena, automašīnas jau paspējušas iegūt dubļu krāsojumu, braucējiem sejā smaids, turpinām ceļu. Gar Lādezeru caur slapjajiem mežiem nonākam pie jūras. Tūjās kempingā ieturam pēcpusdienas maltīti, veroties skaistajā piekrastes ainavā un diskutējot par aizvadītajā braucienā piedzīvoto.

Pasākuma noslēgums paredzēts viesu namā „Rakari”, kas atrodas uz Salacgrīvas pusi. Tur nokļūstam īsi pirms saulrieta. Vakarā uzkodas, diskusijas un ceļojuma „Ekspedīcijas – Āzija 2013” fotogrāfiju demonstrēšana.

Šis Vidzemes brauciens nebija īpaši plānots, bet gan vienkārši kluba biedru satikšanās un kopā sanākšana rudenī, atklājot sezonu. Paldies Aivaram, Uģim un Akselam par lielisko uzņemšanu!!

Ja vēlies piedalīties kādā no nākamajiem 4x4travelclub.eu izbraucieniem tepat Latvijā vai varbūt ārpus tās, sūti savu e-pastu uz info@4x4travelclub.eu un pievienosim Tevi jaunumu listei.

Miks.

Response code is 404