Ceļojumi uz ārzemēm

Par Āzijas ekspedīcijas komandu

Par 6 avantūristiem, kuri ir gatavi doties 4 mēnešu braucienā pa sliktiem ceļiem vai nereti pat neceļiem.

Brīdī, kad jau esam kopā vairākas nedēļas, sapratu, ka jums visbeidzot ir vērts uzzināt mazliet vairāk par Āzijas 2013 ekspedīcijas galvenajiem varoņiem jeb tās dalībniekiem. Saukšu viņus visus par avantūristiem, jo kā gan savādāk varētu nosaukt 6 pieaugušus cilvēkus, kuri ir gatavi doties 4 mēnešu braucienā pa sliktiem ceļiem vai nereti pat neceļiem.

Mūsu avantūristu pulciņā ir dažādu profesiju un vecumu cilvēki, proti, pensionārs, uzņēmējs, žurnālists, zemnieks un profesionāls kajaka treneris. Vecākajam dalībniekam ir 66 gadi, bet jaunākajam – 27.

Mums katram ir arī dažādas nacionacionalitātes. Mēs ar Jāni esam no Latvijas, bet pārējie dalībnieki no Krievijas.

Bet nedaudz vairāk par katru no avantūristiem:

Mihails A. – uzņēmējs no Sanktpēterburgas. Pēc izglītības ģeologs, patīk gari pārgājieni, interesē vēsture un Austrumu kultūras. Interesē dažādas garīgās prakses un apbrīno Tibetu. Viņš ir arī viens no galvenajiem šīs iniciatīvas autoriem.

Jānis – kaislīgs moto un auto braucējs, ceļotājs, piedzīvojumu meklētājs. Zemnieks un laivu pavēlnieks no Kurzemes puses. Brauciena laikā pieskatīs automašīnu tehnisko stāvokli.

Aleksandrs – tagad jau pensionārs, bet ar vairāk kā 30 gadu pieredzi smago automašīnu vadīšanā (šoferis) Padomju Savienības laikā. Jaunībā nopietni nodarbojies ar riteņbraukšanu.

Mihails P. – profesionāls kajaka treneris un ceļotājs, apceļojis pasauli dažādos veidos. Brauciena laikā atbildēs par komandas ēdināšanu.

Grigorijs – žurnālists, ceļotājs, avantūrists, fotogrāfs. Apceļojis vairāk kā 80 pasaules valstis, dažādos veidos – kājām, autostopiem, motociklu un velosipēdu.

Miks – piedzīvojumu meklētājs, avantūrists, patīk ceļojumi ar 4×4 vai moto tehniku. Brauciena laikā atbildēs par maršrutu un navigāciju.

Jau pēc pirmajām dienām ir ieviesusies tradīcija, ka pie katras apstāšanās reizes tiek veikti vingrojumi, lai izstaipītu muskuļus pēc ilgstošas sēdēšanas automašīnā. Vienlaikus veicam pietupienus un daži arī pumpējās fiziskās formas saglabāšanai. Šīs atrakcijas ļoti iepriecina garām braucošos, mēs pat smejoties savu braucienu saucam par ceļojošo sporta nometni, jo no rītiem skrienam krosu, bet atpūtas brīžos – vingrojam.

Komanda ir ar labu humora izjūtu, izpalīdzīgi, katrs ar savu dzīves stāstu, tādēļ jo īpaši interesanti izvēršas sarunu vakari.

Kādi mēs būsim pēc šī brauciena – nezinu! To rādīs laiks, bet pagaidām baudām braucienu. :)

Miks